Követeléskezelés

Jogi segítségetet nyújtunk a kötelezettségek teljesítésében

Highlight Image

Gyors és hatékony jogi megoldások
a kintlévőségek rendezésében

Mind az üzleti, mind a mindennapi életben gyakran előfordul, hogy a tartozások megfizetése késedelmet szenved. Ilyen esetekben szükség lehet ügyvédi támogatás igénybevételére annak érdekében, hogy a kötelezettségek teljesítése az Ön érdekeinek megfelelően történjen meg. Személyre szabott tanácsadást nyújtunk ahhoz, hogy a kintlévőségek rendezése optimálisan valósuljon meg. Jogi szakértőink az alábbi területeken állnak az Ön rendelkezésére:

  • fizetési felszólítás – Egy követelés érvényesítése során javasolt az ügyvédi közreműködés igénybevétele, mivel egy szakszerűen elkészített fizetési felszólítás rendkívül felgyorsíthatja a fizetési hajlandóságot, hiszen ezzel elkerülhetők a további, költséges eljárások. Keresse ügyvédeinket, hogy Ön a lehető leggyorsabban jusson a pénzéhez.
  • fizetési meghagyásos eljárás – A fizetési meghagyásos eljárást a közjegyzők folytatják le, azonban az eljárás megindításához elengedhetetlen az ügyvédi közreműködés. Az eljárás hatékony és gyors megoldást nyújt a tartozások behajtására. Kollégáink biztosítják az Ön számára a gördülékeny ügymenetet.
  • végrehajtási eljárás – A végrehajthatóvá vált követelések behajtását a bírósági végrehajtók végzik, azonban ez nem jelenti azt, hogy ilyenkor már nincsenek lehetőségei. A hitelezők és az adósok is élhetnek az eljárás adta alternatívákkal. Keressen bennünket, hogy az Ön számára a legjobb megoldást találjuk meg.
  • felszámolási és csődeljárás – Egy társasággal szemben fennálló – általában nagyobb mértékű – hitelezői igény esetén a tartozások rendezése érdekében a felszámolási és a csődeljárás megindítása is szóba jöhet. Forduljon szakértőinkhez bizalommal, akár a hitelezői vagy az adósi oldal képviseletéről legyen szó.
  • peres eljárás – A követelések behajtása területén végső (és néha egyetlen) megoldásként a peres eljárás megindítása választható. Széleskörű peres tapasztalattal rendelkező ügyvédeink segítik az Ön érdekeinek eredményes érvényesítését.

Kérdezzen bátran!

Meddig érvényesíthető egy követelés?

A követelések – amennyiben a felek másként nem egyeztek meg – fő szabály szerint 5 év alatt évülnek el, azonban figyelembe kell venni azt is, hogy az elévülési idő a követelés érvényesítésére tett cselekményekkel újrakezdődik.

Szükséges a fizetési felszólítás küldése?

Fő szabály szerint nincs szükség fizetési felszólítás küldésére az adós részére, azonban egyes esetekben – mint például a felszámolási eljárás – a fizetési felszólítás elmaradása meghiúsíthatja az eljárás lefolytatását.

Mikor lehet fizetési meghagyásos eljárást indítani?

Fizetési meghagyást olyan tartozással szemben lehet kezdeményezni, amely nem éri el a 30 millió forint mértéket, mert az ezt meghaladó követelés esetén már kötelező a peres eljárás.

Mikor kötelező a fizetési meghagyásos eljárás?

Az olyan követelések esetén, amikor a tartozás összege nem éri el a 3 millió forintot, nem választható a közvetlen peres érvényesítés. Ilyenkor – amennyiben a fizetési felszólítás nem vezetett eredményre – kizárólag fizetési meghagyás kibocsátására van lehetőség.

Mi a különbség a felszámolási és a csődeljárás között?

A felszámolási eljárás egy társaság megszüntetésére és vagyonának felosztására irányul, míg ezzel szemben a csődeljárás a hitelezők és az adós társaság megállapodását célozza annak érdekében, hogy a társaság gazdaságos működése helyreálljon.