Társasági jog, munkajog

Biztonságot nyújtunk az üzleti életben

Highlight Image

Professzionális jogi háttér
a vállalkozások részére

A cégjog és a társasági jog egymással szoros kapcsolatan álló területek, amelyek a gazdasági társaságok működési specialitásaiból adódóan különleges kihívásokat jelenthetnek a vállalkozások számára. Vállaljuk, hogy – akár állandó megbízás keretében, hosszútávú együttműködés kialakításával is – támogatást nyújtunk a biztos üzleti háttér megteremtésének elősegítése érdekében. Ennek keretében az alábbi jogterületeken állunk az Ön rendelkezésére:

  • cégalapítás, változásbejegyzés – A gazdasági társaságok alapítása és módosítása során – amely magába foglalhatja az egyszerű tagváltozástól a tőkeemelésen keresztül a társaság átalakulásáig terjedő széles skálát – szigorú formai és tartalmi követelményeknek megfelelő dokumentumokat kell benyújtani. Komoly cégjogi tapasztalattal rendelkező ügyvédeink a jogszabályoknak maradéktalanul megfelelő iratok elkészítésével biztosítják az Ön számára a zökkenőmentes ügymenetet.
  • üzletrész átruházás – Az üzletrész átruházás vállalkozások változásbejegyzéséhez kapcsolódó, azonban a cégjogi elemeken túl szerződésjogi részeket is tartalmazó, összetett ügylet. Az átruházáshoz szükséges és az Ön igényeit maradéktalanul szolgáló okiratok elkészítésével járulunk hozzá a megállapodás létrejöttéhez.
  • végelszámolás, felszámolás – Egy vállalkozás megszüntetésének két módja is lehetséges. Abban az esetben, ha a társaság tulajdonosai kívánják befejezni a cég működését, végelszámolási eljárást kell indítaniuk, míg ha a társaság hitelezői kezdeményezik a működés lezárását, akkor felszámolási eljárás indul. Kérje bátran kollégáink segítségét mindkét típusú eljárás szakszerű lebonyolításában.
  • törvényességi felügyeleti eljárás – Előfordulhat, hogy egy cég működése nem a jogszabályok által meghatározott keretek között folyik. Ilyen esetekben indítható törvényességi felügyeleti eljárás a társasággal szemben, amelynek célja, hogy annak működése ismét jogszerű legyen. Forduljon bizalommal jogi szakértőinkhez az eljárás megindítása és megfelelő lebonyolítása érdekében.
  • társasági jogi perek – A cégeljárásokhoz és a vállalkozások működéséhez kapcsolódó, különleges jogviták rendezése speciális peres eljárások során történik. Az Ön rendelkezésére állunk abban, hogy a jogvitái – a lehetőségekhez mérten – az Ön érdekeit érvényesítve záruljanak le.
  • szerződéskészítés, véleményezés – A vállalkozások mindennapos gazdasági tevékenységéhez tartoznak a szerződéskötések, melyek során elengedhetetlen a cég érdekeinek figyelembevétele, mivel egy rosszul szerkesztett szerződés következtében a társaságot anyagi károk is érhetik. Ennek elkerülésében segítenek tapasztalt ügyvédeink, hogy a nyereségét ne jogviták rendezésére költse.
  • követeléskezelés – Gyakran előfordul egy társaság életében, hogy a kintlévőségek behajtása válik szükségessé. Ilyen esetekben a fizetési meghagyás, a végrehajtási eljárás, illetve a peres eljárás jelentheti a megoldást. Keresse munkatársainkat bizalommal, hogy minél előbb a pénzéhez juthasson.
  • munkajogi képviselet – A munkajog felöleli a munkáltatók és a munkavállalók között felmerülő kérdések rendezését. Ide tartoznak például a munkaviszonyok létesítéséhez vagy megszüntetéséhez kapcsolódó okiratok szakszerű elkészítése, továbbá a munkáltatók és a munkavállalók közötti viták peres rendezése, illetve a munkaviszonnyal kapcsolatos kártérítések rendezése is. Tanácsadással és képviselettel segítjük mind a munkavállalókat, mind a munkáltatókat a munkajogi vonatkozású ügyekben.
Highlight Image

Kérdezzen bátran!

Milyen cégformák vannak?

Gazdasági társaságot jelenleg négy formában lehet alapítani:

  • közkereseti társaság (kkt.)
  • betéti társaság (bt.)
  • korlátolt felelősségű társaság (kft.)
  • zártkörűen működő részvénytársaság (zrt.)

Mekkora törzstőke szükséges a cégalapításhoz?

A betéti társaság és a közkereseti társaság esetén nincs törzstőke minimum, azok bármilyen mértékű törzstőkével megalapíthatók. A korlátolt felelősségű társaság esetén a törzstőke minimuma 3.000.000,− Ft, míg ez a zártkörűen működő részvénytársaság esetében 5.000.000,− Ft.

Milyen költsége van a cégalapításnak?

A cégalapítás költsége – az ügyvédi költségeken túl – a cégeljárási illetéket és a közzétételi költségtérítést foglalja magában. A zártkörűen működő részvénytársaság esetén az illeték mértéke 100.000,− Ft, a költségtérítés mértéke pedig 5.000,− Ft, míg a közkereseti társaság, a betéti társaság és a korlátolt felelősségű társaság esetén ezek a költségek nem merülnek fel.

Mi a különbség a felszámolás és a csődeljárás között?

A felszámolás a társaság megszüntetésére irányuló eljárás, amely végén a cég megszűnik. Ezzel szemben a csődeljárás a társaság adósságainak rendezésére irányuló eljárás, ahol a cél a cég működőképességének helyreállítása és a gazdasági tevékenység továbbfolytatása.

Hogyan szüntethető meg egy munkaviszony?

Egy munkaviszony háromféle módon szüntethető meg:

  • közös megegyezéssel – amelynek feltételeit a felek maguk határozzák meg
  • rendes felmondással – amely esetben felmondási idő, illetve – munkáltatói felmondás esetén – végkielégítés jár
  • azonnali hatályú felmondással – mely esetben nincs felmondási idő és végkielégítés sem jár