Büntetőjog

Professzionális védelmet nyújtunk

Highlight Image

Hatékony büntetőjogi védelem
az Ön érdekében

A büntetőjog egy rendkívül szerteágazó jogterület, ahol a hatékony képviselet alapvető fontosságú. Ennek megfelelően vállaljuk, hogy az Ön ügyéhez legjobban illő eljárást választjuk. A képviselet – a sok lehetőségből adódóan a teljesség igénye nélkül – az alábbiakból állhat:

  • büntetőjogi tanácsadás – Az ügyre vontakozó átfogó jogi tanácsadást nyújtunk, amely a helyzet elemzését és a lehetőségek feltárását is magába foglalja, a büntetőeljárás bármely szakaszában, a nyomozástól a bírósági eljárás lezárultáig.
  • védői képviselet – Taktika kialakítása az Ön érdekében, amely során felépítjük a bizonyítási indítványok beterjesztésének, valamint az észrevételek és panaszok előterjesztésének sorrendjét, illetve értelmezzük az igazságügyi szakértői véleményeket.
  • sértetti képviselet – Segítséget nyújtunk abban, hogy ha Ön bűncselekmény áldozatává vált, akkor a nyomozóhatóság és a bíróság megtegye az összes szükséges lépést az ügy Ön számára megnyugtató rendezése érdekében.
  • vagyoni érdekelt képviselete – Vállaljuk az Ön jogainak érvényesítését, amennyiben a hatóságok valamely vagyontárgyát bűncselekménnyel hozzák kapcsolatba és lefoglalják vagy elkobozzák azt.
  • képviselet a közvetítői eljárásban – Eljárunk a konfliktusok megnyugtató – a bírósági eljárást elkerülő – rendezése és a keletkezett sérelem helyreállításának előmozdítása érdekében.
  • szabálysértési képviselet – A bűncselekményeknél kisebb súlyú, ám büntetendő cselekmények – leggyakrabban közlekedési szabálysértések – elkövetése esetén vállaljuk a hatékony felkészülés elősegítését a hatósági eljárás kedvező befejezése érdekében.

Kérdezzen bátran!

Miből áll egy büntetőeljárás?

A büntetőeljárás nyomozással indul, amely az eljárás megszüntetésével vagy vádemeléssel ér véget. A vádemelést követően kezdődik a bírósági szakasz, amelyet a terhelt (vádlott) felmentése vagy elítélése zár le.

Ha meggyanúsítanak, akkor el is fognak ítélni?

A gyanúsítás nem jelenti azt, hogy a gyanúsított bűnös. A gyanúsítást a nyomozás során a rendőrség közli a feltételezett elkövetővel, azonban a büntetőjogi felelősség megállapítására (azaz az elítélésre) csak a bíróság jogosult, de a bíróság hozhat felmentő ítéletet is.

Ki és mikor rendelhet el letartóztatást?

A letartóztatás bírói engedélyes kényszerintézkedés, ami azt jelenti, hogy csak egy büntetésvégrehajtási bíró rendelheti el. Az elrendelést az ügyészség indítványozza, azonban a döntést a bíróság hozza meg róla. A letartóztatást megelőzheti az őrizet is, amit a rendőrség foganatosít.

Mi az a bűnügyi felügyelet?

A bűnügyi felügyelet olyan kényszerintézkedés, amikor a börtönbe vonulás helyett a terhelt (elkövető) szabad mozgása kerül korlátozásra egy megadott területre (pl. egy lakásra). Ezt az intézkedést szokták házi őrizetnek is hívni. A terhelt mozgását, illetve a kijelölt területen belül maradását nyomkövetővel ellenőrzi a rendőrség.

Mikor lesz priuszom?

Az elítéléshez fűződő hátrányos jogkövetkezmény vagy ahogy a köznyelv hívja „priusz” azt jelenti, hogy amennyiben valakinek megállapítják a büntetőjogi felelősségét – azaz elítélik és vele szemben büntetést vagy intézkedést szabnak ki –, akkor a joghátrány fennállása alatt nem kaphat erkölcsi bizonyítványt.