
Támogató képviselet
vitás ügyekben
A családjog – az általa szabályozott emberi kapcsolatok természetéből adódóan – a leginkább érzelemdús terület. Emiatt elengedhetetlen, hogy olyan felkészült jogi szakember vegyen részt a családjogi ügyek intézésében, aki külső szemlélőként, objektív módon és higgadtan képes a problémák kezelésére. Ügyvédeink arra törekszenek, hogy ezeket a szempontokat előtérbe helyezve – lehetőség szerint megegyezés útján – mindegyik fél számára a legelőnyösebb és legelfogadhatóbb megoldást találják meg. Szakembereink az alábbi területeken állnak az Ön rendelkezésére:
- válás – Előfordul, hogy egy házasság megromlik, ami miatt a házastársak a válás mellett döntenek. Ilyen esetben a jogi szakember segítsége kiemelt fontosságú, mivel egy válásnak a jogszabályokban meghatározott, kötött szabályai vannak, amelyek nem ismerete problémák forrása lehet. Jogászaink segítséget nyújtanak az Ön számára abban, hogy ez a folyamat zökkenőmentesen menjen végbe.
- vagyonmegosztás – A házassági vagyonmegosztás – általában – a váláshoz kapcsolódó ügylet, azonban attól egyúttal független is. Elsősorban a házas felek megegyezésén múlik a közös vagyon megosztása, azonban ennek hiányában peres eljárás szükséges. A vagyonmegosztásra irányuló tárgyalások során biztosítjuk, hogy az Ön érdekei kerüljenek előtérbe és az Ön számára előnyös megállapodás szülessen.
- (házassági) vagyonjogi szerződés – A házastársak és az élettársak esetén előtérbe kerülhet a vagyoni viszonyok rendezése, akár a házasságot megelőzően is. Erre szolgál a vagyonjogi szerződés, amely a későbbi vitákat hivatott elkerülni. Tapasztalt kollégáink segítséget nyújtanak Önnek, hogy a vagyonjogi szerződés megfelelő formájú és minden lényeges pontra kiterjedő legyen.
- gyermektartás és szülői felügyelet – Egy válás során fontos figyelembe venni a gyermek érdekeit, azonban ezek a kérdések egy élettársi kapcsolat esetén is felmerülhetnek. A gyermektartás mértéke és a szülői felügyelet módja és megosztása a felek megegyezésén vagy a bíróság döntésén múlik. Forduljon bizalommal munkatársainkhoz, hogy a megállapodás létrehozása, illetve az Ön képviselete a gyermek érdekeit maximálisan szolgálni tudja.
- apasági per – Ha az apa személye vélelmezhető, azonban az anyakönyvi nyilvántartásban nem szerepel, akkor szükségessé válik az apaság megállapítása iránti per. Az apaság ténye fontos jogi következményekkel jár, mivel ez befolyásolja az öröklési viszonyokat is. Vállaljuk az Ön képviseletét az apasági per során, hogy a kényes kérdések megválaszolása se legyen megterhelő az Ön számára.

Kérdezzen bátran!
Miben kell megegyezni egy válás során?
Egy válás legegyszerűbben közös megegyezéssel zárható le, amihez a házasfeleknek meg kell állapodniuk az alábbiakban:
- a közös gyermek feletti szülői felügyelet gyakorlása
- a különélő szülő és a gyermek közötti kapcsolattartás
- a gyermektartás mértéke
- a házastársi közös lakás további használata
- az esetleges házastársi tartás mértéke
Meddig kell gyermektartást fizetni?
A gyermektartást fő szabály szerint a gyermek 18 éves koráig kell fizetni, azonban amennyiben a gyermek továbbtanul, akkor a tanulmányai befejezéséig, de legfeljebb 25 éves koráig szükséges azt fizetni.
Kiváltható-e a rendszeres gyermektartás?
Igen. Egy egyszeri nagyobb összeg vagy vagyontárgy (például egy ingatlan) juttatásával kiváltható a rendszeres gyermektartás, azonban ehhez a felek megegyezése mindenképpen elengedhetetlen.
Mi az az osztott szülői felügyelet?
A családjogban viszonylag új lehetőséget jelent a megosztott szülői felügyelet választása. Ebben az esetben a közös gyermekek nem az egyik szülőnél laknak, míg a másik szülőnek rendszeres láthatása van, hanem a gyermekek azonos időt töltenek mindkét szülővel, felváltva.
Van Magyarországon házastársi tartás?
Igen, létezik a jogintézmény Magyarországon is, azonban ez csak különös feltételek fennállása esetén alkalmazható. Akkor lehetséges a házastársi tartás megállapítása, ha a házastárs önhibáján kívül nem képes eltartani magát és nincs más személy, aki az eltartásáról gondoskodni köteles.